Labo Makine; Isıtma ve Soğutma konularında hassas sıcaklık çözümleri

Labo Makine, Isıtma ve Soğutma konularında hassas sıcaklık çözümleri sunan bir üretim firmasıdır. 40 yıldan fazla süredir Soğutmalı Isıtmalı Sirkülatör, Benmari Su Banyosu, Chiller, Sıcaklık Kalibrasyon Banyosu, Viskozite Banyosu, Özel Ölçü Numune Şartlandırma Havuzları gibi 100' den fazla standart model ve özel tasarım cihazlarının üretimini yapmaktadır. -80 °C ile +250 °C arasında 0,001 °C ye kadar varan hassasiyetli üretim kabiliyetini ek olarak sunduğu Endüstri 4.0 standartlarına uygun olarak IOT (internet of things) teknolojisi ile her yerden erişilebilir ve kontrol edilebilir cihazlar geliştirmektedir.

Sirkülatör Nedir?

Bir ısıtmalı ve soğutmalı sirkülatör, en basit haliyle: Sıvı haznesi, ısıtma ve/veya soğutma sistemine ve sıcaklık kontrol mekanizmasına sahiptir.Isıtmalı ve soğutmalı sirkülatörler, laboratuvarlarda numunelere gereken optimum sıcaklığı sağlamak için kullanılır. Özellikle, hassas sıcaklık kontrolü, birçok deney türü için kritik öneme sahiptir. Numuneler, sabit sıcaklıkta tutulabilir. Laboratuvar çalışmalarında ürün ve malzemelerin verimini ve kalitesini artırmak için yapılan çalışmalarda eski test yöntemlerine göre büyük fark yaratan sirkülatörler, ayrıca harici cihazlarla birçok entegrasyona sahiptir. Aynı zamanda banyo tankı içerisinde eş zamanlı çalışma ve uygulamalar sağlar. Bazı sirkülatörler farklı bir cihazla bağlanmak için kullanılır. Örneğin; sabit sıcaklık ceketleri, rotary evaporatörler, viskozimetreler vb…  

İhtiyaç duyulan sıcaklık ve performansa göre çeşitli modelleri vardır. Sıcaklık aralıkları -80/+250 °C kadar geniş olabilir ve pompa akışları dakikada 26 L'ye kadar çıkabilir.  Kalite kontrol, Ar-Ge, kalibrasyon faaliyetleri, viskozite testleri, kapalı devre sistemler, genel laboratuvar soğutucusu, sıcaklık direnci testleri, bakteriyolojik araştırmalar, charpy darbe testleri gibi birçok alanda ihtiyaç duyulur. Tüm Labo ısıtmalı ve soğutmalı sirkülatörler çevre dostu soğutucular içerir. Güçlü izolasyon yapıları ve sessiz hermetik soğutma sistemleri sayesinde ısı kayıpları minimum düzeydedir. Böylece verim yüksektir.

Isıtmalı ve Soğutmalı Sirkülatörler

Su Banyosu Nedir?

Su banyosu, bir laboratuvar da bulunan en temel araçlardan biridir. Uzun süre boyunca, istenilen sıcaklıkta numunelerin testi için kullanılır. Kullanıcı, istenilen sıcaklığı dijital bir kontrol paneli (LED) sayesinde ayarlayabilir. Bir su banyosunu 3 ana bileşene ayırabiliriz: Isıtma ünitesi, suyu ve numuneleri tutacak olan paslanmaz çelik bir hazne, kontrol paneli. Rutin laboratuvar çalışmalarında, inkübasyon, malzeme, korozyon testleri, kültürlerin sıcaklık kontrol uygulamaları ve yiyecek-içecek testleri gibi çeşitli alanlarda ihtiyaç duyulur. İç haznesi tamamen pürüzsüz olup numunelerin taşınabilmesine engel olacak hiçbir parça yoktur. Böylece tüm iç yüzey küçük numune kaplarında bile güvenli sıcaklık kontrolü için kullanılabilmektedir.

Su banyolarının tasarım ve boyutları çeşitlidir. Standart bir model de 12-35 litre arasındadır. Tüm su banyoları 100 °C'ye kadar çalışabilir fakat ihtiyaç duyulan sıcaklık 100 °C'nin üzerinde olduğunda yağ banyosu veya silikon banyosu gibi alternatif yöntemlere başvurulur. Daha farklı ihtiyaçlara cevap vermek amacıyla çalkalamalı veya döndüren su banyoları da mevcuttur.

Uzun ömürlü bir su banyosu için, kullanıcı; çalışmasından önce haznede su olup olmadığını kontrol etmelir. Su banyosu,çalışır durumda iken hazne içerisinde belirli bir miktar su olmak zorundadır böylelikle cihazınız aşırı ısınma durumunda yanmalara karşı koruyacaktır. Su çok az veya hiç yok ise yeterli seviyede saf su eklenmelidir veya fazla olan saf su tahliye edilmelidir. Cihazın uzun ömürlü olması için saf su çok önemlidir. Çünkü, kireçlenme gibi durumları azaltır, olası kontaminasyonları (bulaşmayı) önler.

Su Banyoları
Almanya'da düzenlenen Analytica 2024 fuarındaydık !
Almanya'da düzenlenen Analytica 2024 fuarındaydık !

haberin devamı
Turkchem 2022 Fuarı'ndaydık
Turkchem 2022 Fuarı'ndaydık

haberin devamı
TÜM HABERLER
  • 137
  • 2150
Kullanılan Ülke
37
  • 3100
  • 487
Model
87
  • 5100
  • 680
Min. Sıcaklık
-80 °C
  • 7250
  • 8250
Max. Sıcaklık
+250 °C
  • 995
  • 105
Mutlu Müşteri
%95.87
Labo Ürünleri Sadece Bir Tık Uzağınızda!
Aşağıdaki listeden yerel ülke temsilcinizi seçebilirsiniz.